TITO DANCE STUDIO

Taniec to wyjątkowo bogata i korzystna rozwojowa aktywność fizyczna dla małego dziecka z następujących powodów:

- taniec pozwala kształcić świadomość własnego ciała.

- taniec usprawnia całe ciało, wpływa na jego harmonijny rozwój.

- taniec wspomaga rozwój świadomości przestrzeni i naszych możliwości ruchowych.

- taniec usprawnia koordynację ruchowo – wzrokową.

- taniec ma znaczący wpływ a lateralizację – kształtowanie się funkcjonalnej dominacji jednej ze stron naszego ciała.

- taniec to dla dziecka bardzo atrakcyjna forma gimnastyki.

- taniec w wieku przedszkolnym jest też edukacją w obszarze spędzania wolnego czasu. Dziecko uczy się, że posiadanie hobby jest ważnym elementem życia codziennego.

- taniec ma ogromne znaczenie w edukacji społecznej – uczy dzielenia przestrzeni z innymi dziećmi/ ludźmi.

- taniec w grupie przedszkolnej tworzy wyjątkową okazję to treningu wzajemnego zaufania, współpracy i współdziałania.

Zajęcia taneczne w naszym przedszkolu prowadzą instruktorzy ze Szkoły Tańca TITO DANCE STUDIO. Tito Dance Studio to kilkanaście rodzajów zajęć z podziałem na grupy wiekowe, w tym m.in.: hip-hop, funky, jazz, video clip, break dance, akrobatyka, latino solo, zumba, taniec towarzyski, kids latino, ladies latino, show dance, cheer dance, ladies dance, dancehall, fitness dance, program i wiele innych...  Tito Dance Studio tworzą wybitni instruktorzy i choreografowie, wśród których znaleźć można np. byłą tancerkę rewii kubańskiej, Reglę Marię Panalver Hernandez-Madej, uczestników oraz finalistów programu „You Can Dance - Po prostu tańcz!” czy „Got To Dance - Tylko taniec!”.